Урок 11. Завантаження даних з Інтернету. Авторське право.
Цілі:
![]() | навчальна: сформувати уявлення про необхідність критичного ставлення до відомостей з Інтернету; ознайомити з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет; |
![]() | розвивальна: : розвивати інформаційну культуру учнів; |
![]() | виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета. |
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: : дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання.
- Перевірка присутніх.
- Перевірка готовності учнів до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання
IІІ. Відтворення і коригування опорних знань
Розв’яжи ребус

(Автор)

(Права)
Логічна розминка «Знайди зайве слово»
- Інтернет, сайт, клавіатура, веб-браузер, посилання. (клавіатура)
- Куртка, туфлі, сорочка, м'яч, капелюх. (м'яч)
- Клен, тополя, опеньки, сосна, ялинка. (опеньки)
- Пилка, молоток, цвях, тарілка, рубанок. (тарілка)
Повторення
- Для чого призначені інтернет-енциклопедії?
- Які ви знаєте онлайн-перекладачі?
- Як зберегти текст з веб-сторінки?
- Як зберегти зображення з мережі Інтернет?
- Наведіть приклади інтернет-енциклопедій, словників, онлайн-перекладачів.
IV. Мотивація навчальної діяльності
— На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал з теми «Цифрові мережеві технології», узагальнити його і систематизувати, а також встановити рівень засвоєння вами знань і вмінь з даної теми.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
VI. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Безпечна робота в Інтернеті
Запам’ятай, щоб не занести у свій комп’ютер шкідливі програми, потрібно:
- Завжди запитувати дозволу в дорослих на користування комп’ютером, а особливо на доступ до мережі Інтернет.
- У мережі Інтернет відкривати тільки сторінки, які ти знаєш.
- Відмовлятися від пропозицій установити на комп’ютер програму або завантажити файл.
- Нікому не повідомляй особисті дані.
- Ніколи не відповідай при розмові в інтернеті грубістю.
Правила поведінки в інтернеті
- Ніколи не заходь на сайти для тих, хто старше 18 років.
Для безпечної роботи в мережі Інтернет потрібно захист, тобто Антивірус – програма яка виявляє та знешкоджує віруси.
Авторське право та Інтернет
Авторські права — це набір правил, які дозволяють авторам літературних, мистецьких та наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності.
Використовуючи чужі матеріали з Інтернету - копіюючи їх на носії даних, вставляючи в презентації чи текстові документи, потрібно дотримуватися певних правил, щоб не порушити закон про захист авторських прав:
- Запитувати дозвіл на використання матеріалів у їх автора. Це можна зробити, надіславши листа автору, якщо його ім'я або контактні дані вказані на сайті.
- Використовуючи цитати з якогось тексту або зображення, отримані з Інтернету, обов'язково вказувати адресу сайта, звідки вони були скопійовані.
- Не розповсюджувати чужі твори без дозволу автора.
VII. Перевірка знання фактичного матеріалу та основних понять
VIII. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
Виконання інтерактивної вправи «Римська група»
http://disted.edu.vn.ua/media/bp/ryhma_rooma.html
ІХ. Домашнє завдання
Х. Підсумки уроку
Повторення
- Які матеріали вважаються недостовірними; неактуальними?
- Навіщо потрібно захищати особисті дані в Інтернеті?
- Як можна зменшити ризик потрапляння шкідливих програм на ваш комп'ютер під час роботи в Інтернеті?
- Які ви знаєте правила безпечного користування послугами мережі Інтернет?
- Як ви розумієте поняття авторського права під час користування матеріалами з мережі Інтернет?
XI. Оцінювання роботи учнів