Субота, 27.04.2024, 08:34
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
 7   «Вісник Переяславщини», вівторок, 16 лютого 2010 року Калейдоскоп 

ВІТАЄМО

Хоцьківські школярі знову найсильніші в області з інформатики

Учні Хоцьківської школи Ярослава Богдан, 11 клас, Анатолій Микитенко, 10 клас, та Марія Богдан, 9 клас, недавно стали переможцями обласної учнівської олімпіади з інформатики.

– Наступним кроком для Ярослави буде участь у всеукраїнському етапі, то у його групі на обласній олімпіаді було визначено два перших місця. Остаточно питання участі одного з цих учасників мав би визначити додатковий інтелектуальний поєдинок, але поки він не призначений, - розповідає учитель інформатики цієї школи Валерій Івлєв (47 років).

Усі призери є його вихованцями, а ця перемога на їхньому спільному рахунку далеко не перша. Анатолій та Марія вдруге беруть участь у обласному турнірі знавців інформатики. Ярослава у числі кращих Київщини вже третій рік, більше того, позаминулого року вона здобула третє місце на всеукраїнському етапі учнівських олімпіад.

– У нашій школі це така майже десятирічна традиція, що учні щороку стають призерами обласних олімпіад, - зазначає завуч школи Любов Мельник. – Не можу сказати. Що в Ярослави Богдан якийсь винятковий саме талант до математики. Вона здібна універсальна учениця, у цьому році це її третя олімпіада – брала участь також у обласному етапі з географії та історії. Марія – її сестра. Їхня мама Тетяна Миколаївна працює в нас вчителем початкових класів, до речі, в цьому році вона для своїх учнів 2 класу читає вже спеціальний курс «Сходинки до інформатики» дві години на тиждень. Стільки ж годин вивчають цей предмет учні 7-8 класів, у 10-11 класах іде профільне навчання з поглибленим вивченням цього предмета чотири години на тиждень.

– У 7 класі я вибираю двох-трьох учнів, які здатні до логічного мислення, бо цьому не навчиш – воно або є, або його немає, як дає Бог, – каже Валерій Івлєв. – Рік працюю з ними, придивляюся, виділяю одного найсильнішого, бо з двома працювати не встигатиму. Ми ж учимо те, що школи зовсім не стосується. Завдання районних олімпіад – це ще рівень шкільного курсу, а все, що далі, – набагато складніше, бо іде вже вища математика. Інформатика – наука, яка постійно розвивається, з’являються новітні інформаційні технології, так що разом із своїми учнями навчаюся і сам. Якщо раніше починали вчити програмування мовою Бейсик, то зараз уже новіші є, наприклад С++, Джава. Відповідно, за рік-два завдання будуть на знання і таких мов програмування. З кожним роком рівень задач ускладнюється,на обласний етап виносяться аналогічні Всеукраїнській олімпіаді минулого-позаминулого років. Також є ще одна специфіка – у школі в нас вивчають німецьку мову, комп’ютерна лексика – англомовна, так що з дітьми додатково вивчаємо ще й англійську необхідних обсягах, термінах.

Коли десять років тому мої учні зайняли перше місце в районі, а в області друге – я був на сьомому небі від щастя. Два роки тому, коли Ярослава зовсім трішки не дотягла до міжнародної олімпіади, я також був неймовірно радий і щасливий цьому успіхові. Але відтоді виросла і внутрішня планка – не здавати вже завойованих високих позицій. Проте за цим стоїть дуже величезна праця і учня, і вчителя. Іноді думаю, що коли мої учні не візьмуть навіть третього місця на обласні олімпіаді, то в мене може бути й стрес.

Валентина Батрак