Субота, 27.04.2024, 13:01
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
 7   «Вісник Переяславщини», п'ятниця, 15 березня 2013 року НАСТРІЙ 

УСПІХ

Хоцьківські школярі вчергове стали призерами обласної олімпіади

На початку лютого в Білій Церкві відбувся обласний етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Цього року вже вкотре, учні Хоцьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів стали її призерами. Один із вихованців учителя інформатики Валерія ІВЛЄВА (51 рік) може встановити рекорд щодо кількості здобутих призових місць на олімпіадах.

Загалом у цьогорічній обласній олімпіаді взяли участь 92 учні. Вони змагалися за програмою 8-11 класів. За підсумками змагання дев'ятикласник Володимир Черниш зайняв перше місце, а випускниця Наталія Коваленко - друге. Минулого року обоє були срібними призерами. А в олімпіадах беруть участь утретє. Учні отримуватимуть протягом року стипендії, відповідно 150 і 120 гривень щомісяця. Наталія Коваленко претендує в школі на золоту медаль. Після закінчення школи хоче здобувати економічну спеціальність. Вова Черниш зазначає, що хотів би пов'язати життя з програмуванням.

- Вова може побити рекорд моїх учнів щодо кількості завойованих призових місць на олімпіадах, - зазначає Валерій Івлєв. - Він почав їздити на змагання із сьомого класу. За правилами олімпіади, це допускається. У нього вже є три призові місця, а ще є три роки попереду! Поки що за цим показником лідирує сій син Віталій, він чотири рази був серед призерів. Цього року закінчує навчання в педінституті за спеціальністю вчитель математики та інформатики.

Валерій Івлєв принципово не супроводжує своїх учнів у поїздках на олімпіади.

- Щоб не було розмов, що я учням підказую і якось впливаю на результати, - пояснює він. - Вдруге олімпіада проводилася через Інтернет. Учні заходили на сайт, виконували завдання, відсилали відповіді й одразу отримували бали. Тут уже як написав, так і є, усе по-чесному.

Секрет успіху Валерія Івлєва дуже простий: він і сам поглиблює свої знання, і готує учнів не перед олімпіадою, а за рік-два до цього, на заняттях гуртка з інформатики. А ще має вперту вдачу і не втомлюється доводити, що сільські школярі можуть на рівних змагатися з учнями спеціалізованих міських шкіл та ліцеїв.

- У дитинстві моя родина часто переїжджала з одного місця проживання на інше, - розповідає Валерій Івлєв. - Коли приходив у нову школу, мені як новачку треба було доводити, що я щось знаю і можу, у той час як інші учні отримували оцінки без особливих зусиль. До того ж я спортом займався, добивався перемог. Тому з дитинства маю таку вдачу. Але мені ще й дуже подобається працювати з дітьми. Отримую найбільше задоволення від того, що учнів чомусь навчив.

Валерій Івлєв підготував більше двадцяти учнів призерів олімпіад. Те, що вони після закінчення школи не всі обрали професію, пов'язану з інформатикою, вчителя не засмучує. Тим паче, що приводів пишатися своїми вихованцями вистачає.

- У минулому році наш випускник Анатолій Бойко зайняв третє місце на обласній олімпіаді. Учився посередньо. Це був експеримент, хотів довести, що будь-який учень, якщо з ним займатися, може досягти результату, - розповідає Валерій Івлєв. - після школи Толя вступив на державну форму до Черкаського технологічного університету на програмування. Розповідає, що на парах він нудьгує, бо знає більше від викладача. Кажу йому: «Ти там не умнічай. Викладачі цього не люблять». На гуртку ж я даю їм набагато складнішу програму, ніж вивчають у вузах.

Перший мій учень, що став призером олімпіади, Віктор Односум, працює на фірмі в Києві системним адміністратором. Закінчив Київський політехнічний інститут. Як тільки якась поломка чи комп'ютерна програма полетіла, він першим допомагає. За свої кошти провів у школу кабельний Інтернет і з жовтня минулого року оплачує нам користування цим ресурсом.

Юлія СТРОЧИНСЬКА