Меню блогу
- Газета «Вісник Переяславщини»
Для вчителів
- 10 клас
- 11 клас
- Pascal
Наше опитування
Пошук
Календар
« Квітень 2024 » | ||||||
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Архів записів
- 2016 Вересень
- 2016 Жовтень
- 2016 Листопад
- 2017 Лютий
- 2017 Березень
- 2017 Червень
- 2017 Вересень
- 2017 Жовтень
- 2017 Листопад
- 2017 Грудень
- 2018 Лютий
- 2018 Червень
- 2018 Листопад
- 2018 Грудень
- 2019 Червень
- 2019 Вересень
- 2019 Листопад
- 2019 Грудень
- 2020 Січень
- 2020 Лютий
- 2020 Березень
- 2020 Вересень
- 2022 Жовтень
- 2023 Березень
- 2024 Березень
Корисні посилання
Урок 10. Завантаження даних з Інтернету. Практична робота 3.
Цілі:
навчальна: навчити зберегти веб-сторінку, текст, зображення, дані з Інтернету; | |
розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів; | |
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета. |
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання.
- Перевірка присутніх.
- Перевірка готовності учнів до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання
IІІ. Актуалізація опорних знань
- Що таке браузер?
- Що таке сайт та веб-сторінка? Яка між ними різниця?
- Як називаються слова, по яких здійснюється пошук?
- Що таке гіперпосилання?
- Які Ви знаєте пошукові сайти?
Тестування «Пошук відомостей у мережі Інтернет» (перевірка знань про пошук відомостей у мережі Інтернет)
Тестування в програмі MyTestX
- Пошукові системи - це програми, що Вкажіть один варіант відповіді:
- використовуються для пошуку лише малюнків
- призначені для пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими словами
- використовуються для пошуку лише рефератів і книжок
- Слова, що відображають основний зміст пошуку і мають міститися на шуканих веб-сторінках, називають Вкажіть один варіант відповіді:
- визначними
- визначальними
- пошуковими
- ключовими
- Вкажи на Рядок пошуку (адреси) у вікні браузера Вкажіть частину зображення:
- Вкажи на Рядок пошуку на головний сторінці пошукової системи у вікні браузера Вкажіть частину зображення:
- Вкажи на Кнопки пошуку на головний сторінці пошукової системи у вікні браузера Вкажіть частину зображення:
- Загальновідомими є пошукові системи: Вкажіть декілька варіантів відповіді:
- Yandex
- Мета
- Відомостям, зняйденим в Інтернеті, завжди можна довіряти Вкажіть один варіант відповіді:
- погоджуюсь
- не погоджуюсь
- Найбільша та найвідоміша із сучасних глобальних мереж Вкажіть один варіант відповіді:
- Інтернет
- Гіперпосилання
- Веб-сторінка
- Веб-сайт
- Фрагмент документа (команда, текст, заголовок, зображення, примітка), що посилається на інший елемент у самому документі або на інший об'єкт Вкажіть один варіант відповіді:
- Інтернет
- Гіперпосилання
- Веб-сторінка
- Веб-сайт
- Документ в Інтернеті, який може містити текст, зображення, гіперпосилання, звук, відео, анімацію тощо Вкажіть один варіант відповіді:
- Інтернет
- Гіперпосилання
- Веб-сторінка
- Веб-сайт
- Група веб-сторінок, що пов’язані гіперпосиланнями, мають спільну тематику і належать певному власнику Вкажіть один варіант відповіді:
- Інтернет
- Гіперпосилання
- Веб-сторінка
- Веб-сайт
IV. Мотивація навчальної діяльності
— Чи доводилось вам шукати пояснення невідомого слова або перекладати текст?
— Якщо книги немає в бібліотеці, тоді де Ви будете шукати інформацію?
— Ви всі здогадались, що тема нашого уроку пов’язана з електронними словниками, енциклопедіями та програми-перекладачами.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
VI. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
VII. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
Практична робота 3. Завантаження даних з Інтернету
Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Вправа 1. Збереження частини тексту веб-сторінки.
- Завантаж браузер і в рядок адреси введи адресу пошукової системи google.com.ua.
- У поле Пошук уведи ключове слово блог та натисни кнопку Пошук.
- Після відображення на екрані результатів пошуку обери посилання на вільну енциклопедію Вікіпедія. Відкрий цю сторінку в новому вікні, обравши в контекстному меню відповідну вказівку.
- Якщо відкрилась російська версія Вікіпедії, у розділі іншими мовами вибери українську мову. Виділи потрібне означення й у контекстному меню до обраного текстового фрагмента скористайся вказівкою Копіювати для копіювання його до буфера обміну.
- Відкрий текстовий процесор Microsoft Word.
- Установи курсор в робочу область текстового процесора та вибери вказівку Вставити з контекстного меню.
- Повернись до вікна сторінки Вікіпедії, установи курсор в рядок адреси та, коли адреса стане виділеною, скопіюй її до буфера обміну, вибравши в контекстному меню вказівку Копіювати.
- Перейди до вікна Microsoft Word і встав із буфера обміну до тексту після раніше вставленого означення блогу адресу сторінки, з якої його скопійовано.
- Збережи текстовий документ із назвою Означення блогу у папці: D:\5-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 10.
Вправа 2. Словники в Інтернеті.
- Уведи в рядок пошуку фразу Словники України on-line.
- Визнач кількість результатів пошуку.
- Додай закладки на ті словники, що най більш є тебе зацікавлять.
- Переглянь за посиланнями деякі з результатів пошуку.
- Знайди тлумачення блогу в різних тлумачних словниках.
- Скопіюй ці тлумачення й адреси словників до файла Означення блогу. Збережи внесені зміни.
Вправа 3. Налаштування параметрів перекладу веб-сторінок у браузері.
- Обери інструмент Налаштування та керування у вікні браузера Google Chrome.
- Виконай вказівку Налаштування.
- Обери Показати розширені налаштування.
- Увімкни режим Пропонувати перекладати сторінки, мова яких відмінна від тієї, якою я читаю в розділі Мови.
Вправа 4. Переклад веб-сторінки.
- Уведи в адресний рядок адресу навчального сайта Glogster edu.glogster.com.
- У повідомленні під адресним рядком переконайся, що сторінку перекладено на твою рідну мову.
- Закрий всі відкриті вікна.
- Повідом вчителя про завершення роботи.
VIII. Домашнє завдання
ІХ. Підсумки уроку
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.
- Для чого призначені інтернет-енциклопедії?
- Які ви знаєте онлайн-перекладачі?
- Як зберегти текст з веб-сторінки?
- Як зберегти зображення з мережі Інтернет?
- Наведіть приклади інтернет-енциклопедій, словників, онлайн-перекладачів.
X. Оцінювання роботи учнів