- Газета «Вісник Переяславщини»
- 10 клас
- 11 клас
- Pascal
« Березень 2024 » | ||||||
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
- 2016 Вересень
- 2016 Жовтень
- 2016 Листопад
- 2017 Лютий
- 2017 Березень
- 2017 Червень
- 2017 Вересень
- 2017 Жовтень
- 2017 Листопад
- 2017 Грудень
- 2018 Лютий
- 2018 Червень
- 2018 Листопад
- 2018 Грудень
- 2019 Червень
- 2019 Вересень
- 2019 Листопад
- 2019 Грудень
- 2020 Січень
- 2020 Лютий
- 2020 Березень
- 2020 Вересень
- 2022 Жовтень
- 2023 Березень
- 2024 Березень
« попередня |
наступна » |
Урок 8
Тема уроку: "Робота в середовищі програмування. Запуск програм на виконання"
Мета уроку: Навчити дітей працювати
в середовищі Паскалю, основним прийомам роботи з текстовим редактором, методам
відлагоджування програм"
Тип уроку: Практична робота.
Хід уроку:
1. На початку уроку рекомендується повторити основні прийоми
роботи з оболонкою Turbo Pascal, призначення пунктів меню, що були розібрані
на попередньому уроці.
2. Дати учням завдання завантажити файл Turbo.exe. Відкрити нове вікно
за допомогою пункту меню File - New. Набрати в цьому вікні довільний
текст та зберегти його під власним ім'ям (пункт меню File - Save). Закрити
вікно (пункт меню Window - Close).
3. Відкрити щойно збережений файл (пункт меню File - Open). Виконати
в ньому деякі зміни, потім змінити поточний каталог (пункт меню File - Change
dir) та зберегти змінений файл під новим ім'ям в новому поточному каталозі
(пункт меню File - Save as).
4. Відкрити нове вікно та розташувати обидва відкритих вікна мозаїкою (пункт
меню Window - Tile).
5. У першому вікні виділити фрагмент тексту (мишкою або клавішами зі стрілочками
при натиснутій клавіші Shift). Скопіювати або вирізати виділений
фрагмент в буфер обміну (пункт меню Edit - Copy або Edit - Cut).
Активізувати друге вікно, клацнувши по ньому мишкою або натиснувши клавіші Alt+№
вікна, та вставити скопійований в буфер обміну фрагмент (пункт меню Edit
- Paste).
6. Розвернути друге вікно на весь екран (пункт меню Window - Zoom). Організувати
у цьому вікні пошук заданого підрядка, наприклад, слово "стіл" (пункт
меню Search - Find). Зверніть увагу дітей на тому, що якщо ми хочемо
шукати задане слово, набране тільки маленькими буквами, необхідно встановити
опцію Case sensitive, а якщо необхідно шукати це слово, як окреме (воно
може входити в склад інших слів, наприклад, стілець), то ще й опцію Whole
words only. Для організації пошуку у всьому тексті незалежно від положення
текстового курсору, крім того, необхідно вибрати опції Global та Entire scope
(напрямок пошуку при цьому являється несуттєвим).
7. Для закріплення навичок пошуку в тексті можна дати ще завдання виконати заміну
одного слова іншим з встановленням різного варіанта опцій.
8. Змінити розміри та місце положення активного вікна (пункт меню Window
- Size/move).
9. Закрити всі вікна та вийти з середовища (пункт меню File - Exit).
Примітка: Майже всі вказані завдання можна виконувати за допомогою
"гарячих" клавіш та мишки. Дітям можна пропонувати всі можливі
методи, хоча, на мій погляд, якщо дитина може працювати з меню, вона завжди
зробить необхідні дії, а при довгій роботі за комп'ютером учень сам прийде до
бажання збільшити швидкість роботи і вивчить гарячі клавіші.
Методи запуску на виконання та відлагодження програм необхідно ще раз повторити.
Якщо вистачить часу, можна на чужому коді (взятому, наприклад, з підкаталогу
TP\Examples) опрацювати компіляцію та запуск програми на виконання. Хоча на
своїх програмах дитина швидше зрозуміє цей процес.
Домашнє завдання:
- повторити сторінки 32 - 38 запропонованого підручника;
- відпрацювати роботу з середовищем Turbo Pascal, опрацювати всі перелічені пункти меню.
« попередня |
наступна » |