Вівторок, 16.04.2024, 23:24
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68

Урок 11. Завантаження даних з Інтернету. Авторське право.

Цілі:

навчальна: сформувати уявлення про необхідність критичного ставлення до відомостей з Інтернету; ознайомити з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет;
розвивальна: : розвивати інформаційну культуру учнів;
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: : дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання.
  • Перевірка присутніх.
  • Перевірка готовності учнів до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання

IІІ. Відтворення і коригування опорних знань

Розв’яжи ребус

(Автор)

(Права)

Логічна розминка «Знайди зайве слово»
  • Інтернет, сайт, клавіатура, веб-браузер, посилання. (клавіатура)
  • Куртка, туфлі, сорочка, м'яч, капелюх. (м'яч)
  • Клен, тополя, опеньки, сосна, ялинка. (опеньки)
  • Пилка, молоток, цвях, тарілка, рубанок. (тарілка)
Повторення
  1. Для чого призначені інтернет-енциклопедії?
  2. Які ви знаєте онлайн-перекладачі?
  3. Як зберегти текст з веб-сторінки?
  4. Як зберегти зображення з мережі Інтернет?
  5. Наведіть приклади інтернет-енциклопедій, словників, онлайн-перекладачів.

IV. Мотивація навчальної діяльності

— На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал з теми «Цифрові мережеві технології», узагальнити його і систематизувати, а також встановити рівень засвоєння вами знань і вмінь з даної теми.

V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

VI. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Безпечна робота в Інтернеті

Запам’ятай, щоб не занести у свій комп’ютер шкідливі програми, потрібно:
  • Завжди запитувати дозволу в дорослих на користування комп’ютером, а особливо на доступ до мережі Інтернет.
  • У мережі Інтернет відкривати тільки сторінки, які ти знаєш.
  • Відмовлятися від пропозицій установити на комп’ютер програму або завантажити файл.
  • Нікому не повідомляй особисті дані.
  • Ніколи не відповідай при розмові в інтернеті грубістю.
Правила поведінки в інтернеті
  • Ніколи не заходь на сайти для тих, хто старше 18 років.
Для безпечної роботи в мережі Інтернет потрібно захист, тобто Антивірус – програма яка виявляє та знешкоджує віруси.

Авторське право та Інтернет

Авторські права — це набір правил, які дозволяють авторам літературних, мистецьких та наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності.
Використовуючи чужі матеріали з Інтернету - копіюючи їх на носії даних, вставляючи в презентації чи текстові документи, потрібно дотримуватися певних правил, щоб не порушити закон про захист авторських прав:
  • Запитувати дозвіл на використання матеріалів у їх автора. Це можна зробити, надіславши листа автору, якщо його ім'я або контактні дані вказані на сайті.
  • Використовуючи цитати з якогось тексту або зображення, отримані з Інтернету, обов'язково вказувати адресу сайта, звідки вони були скопійовані.
  • Не розповсюджувати чужі твори без дозволу автора.

VII. Перевірка знання фактичного матеріалу та основних понять

VIII. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером
  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.
  3. Практична робота за комп’ютерами.
  4. Вправи для очей.
Виконання інтерактивної вправи «Римська група»
http://disted.edu.vn.ua/media/bp/ryhma_rooma.html

ІХ. Домашнє завдання

Х. Підсумки уроку

Повторення
  1. Які матеріали вважаються недостовірними; неактуальними?
  2. Навіщо потрібно захищати особисті дані в Інтернеті?
  3. Як можна зменшити ризик потрапляння шкідливих програм на ваш комп'ютер під час роботи в Інтернеті?
  4. Які ви знаєте правила безпечного користування послугами мережі Інтернет?
  5. Як ви розумієте поняття авторського права під час користування матеріалами з мережі Інтернет?

XI. Оцінювання роботи учнів

Наверх