П`ятниця, 19.04.2024, 08:42
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68

Урок 12. Контрольна робота №2.

Цілі:

навчальна: сформувати уявлення про необхідність критичного ставлення до відомостей з Інтернету; ознайомити з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет;
розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів;
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання.
  • Перевірка присутніх.
  • Перевірка готовності учнів до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання

IІІ. Відтворення і коригування опорних знань

IV. Мотивація навчальної діяльності

— На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал з теми «Цифрові мережеві технології», узагальнити його і систематизувати, а також встановити рівень засвоєння вами знань і вмінь з даної теми.

V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

VI. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

VII. Перевірка знання фактичного матеріалу та основних нонять

Усне опитування
Орієнтовні запитання. Розподіл запитань за рівнями навчальних досягнень учитель здійснює самостійно.
— Що таке комп’ютерна мережа?
— Яке призначення комп’ютерних мереж?
— Яку мережу називають локальною? глобальною?
— Який комп’ютер називають сервером? клієнтом?
— Для чого створюють облікові записи користувача?
— Для чого призначена локальна мережа навчального закладу?
— Як переглянути список імен комп’ютерів локальної мережі?
— Яким може бути спільний доступ до папки для користувачів віддалених комп’ютерів?
— Які операції з файлами та папками не завжди можна виконати на віддаленому комп’ютері?
     З чим це пов’язано?
— Які служби Інтернету ви знаєте? Яке їх призначення?
— Що таке веб-сайт?
— Як знайти гіперпосилання на веб-сторінці?
— Для чого призначені веб-браузери?
— Які веб-браузери ви знаєте?
— Які обов’язкові об’єкти є у вікнах різних веб-браузерів?
— Як відкрити веб-сторінку, знаючи її адресу?
— Для чого створюється список сайтів, вибраних для швидкого доступу?
— Як зберегти зображення, що міститься на веб-сторінці?
— Як зберегти фрагмент тексту веб-сторінки?
— Як зберегти всю веб-сторінку на носії даних?
— Чому потрібно захищати авторські права?
— Для чого призначені пошукові системи?
— Які ви знаєте пошукові системи?
— Що мають відображати ключові слова для пошуку в Інтернеті?
— За яким алгоритмом здійснюється пошук матеріалів в Інтернеті?
— Навіщо потрібно захищати особисті дані в Інтернеті?
— Для чого призначені Інтернет-енциклопедії?
— Які ви знаєте Інтернет-енциклопедії?
— Які ви знаєте Інтернет-словники?
— Для чого призначені онлайн-перекладачі?

VIII. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером
  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.
  3. Практична робота за комп’ютерами.
Практичне завдання
Контрольна робота №2
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм.
  1. Виконайте пошук відомостей в Інтернеті для уроку математики з теми Множення і ділення натуральних чисел.
  2. Перегляньте веб-сторінки, посилання на які отримані в результаті пошуку, та виберіть три з них, що відповідають темі.
  3. Створіть у Диспетчері закладок папку Математика та додайте закладки на три вибрані веб-сторінки до списку сайтів, обраних для швидкого доступу, у створену папку.
  4. Збережіть матеріали з веб-сторінок у вашій папці: D:\5-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 12
  5. а) одну веб-сторінку повністю;
    б) одне зображення, що міститься на іншій веб-сторінці;
    в) скопіюйте один абзац тексту з третьої веб-сторінки до текстового документу,
        відформатуйте його та збережіть у файлі з Контрольна робота №2 у в папці:
        D:\5-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 12
  6. Закрийте вікно браузера.
  7. Переконайтеся в наявності збережених матеріалів.

ІХ. Домашнє завдання

Х. Підсумки уроку

XI. Оцінювання роботи учнів

Наверх